Reflexní terapie a psychosomatika – videa k živému kurzu

Krásný den všichni! Využila jsem videa, která jsem letos točila pro kurz Reflexní terapie prakticky: Energie pro každý den, který probíhal od ledna do dubna a přidám vám tu ještě nějaká další.

Protože informací je hodně, najdete je v samostatném PDF nad videem.

Představení čínského pentagramu

Tohle video pravděpodobně znáte z týdne reflexky, ale vystřihla jsem to nejdůležitější, takže je kratší než to v bonusech.

Emoce a pentagram

V jednu chvíli může člověk prožívat pouze 1 emoci. Toho můžeme využít k tomu, abychom lépe vystopovali okruh, ve které se člověk zdržuje a tím pádem jej může mít přetížený či oslabený. Pokud se naučíme pozorovat jednotlivé pentagramové projevy emocí, tak nám to usnadní nejen pomoc při zdravotních potížích, ale celkově i komunikaci sám se sebou i s ostatními.

Videa jsem vám rozdělila po jednotlivých prvcích, ať jsou kratší.

Zdravotní potíže podle pentagramu

V PDF najdete širší výčet toho, co může souviset s jednotlivými elementy. Ve videu upozorním na to nejmarkantnější.

Reflexní sestava a pentagramové směsi

V této lekci máte pro změnu jen sestavu na rukách, což pro někoho bude opakování, pro někoho novinka. Ke každému okruhu můžeme vybrat jednu pentagramovou směs firmy Energy a velmi pravděpodobně se trefíme. Více si je rozebereme na živém vysílání.

Mapka plošek nemá popis, vašim úkolem je si ji popsat. Můžete si ji i překreslit do prázdné mapky, kterou najdete v pracovních listech.

Součástí tohoto kurzu není kompletní metoda reflexní terapie na ruce, pokud by vás toto téma zajímalo, doporučujeme náš online kurz Reflexní
masáž rukou – sebeošetření,
https://lavendu.cz/online-kurz-reflexologie-ruky-sebeosetreni/.

Pentagramové směsi

Vironal

V rámci Regenerace v Pentagramu® náleží Vironal k prvku Kov. Účinné složky jeho extraktu podporují imunitní sytém* (divizna velkokvětá), zajišťují zdraví dýchacího ústrojí ** (lípa srdčitá), zažívání*** (benedikt lékařský) a pokožky****(lékořice lysá).

Použití Vironalu z hlediska psychiky

Smutek, melancholie a sevřenost, emoční otupělost, pocit nesvobody a strach z chybného rozhodnutí, sebepodceňování a neschopnost udržet v životě řád, alibismus, lpění na pořádku, vyžadování pozornosti a nepřirozené autority, mluvení ze spánku, noční můry, případně nespavost, fobie. Vironal přináší jistotu založenou na pocitu, že jsme schopni ubránit si svůj životní prostor, posiluje vůli a zodpovědnost za svůj vlastní život.

Renol

V rámci Regenerace v Pentagramu® náleží Renol k prvku Voda. Účinné složky jeho extraktu udržují zdraví močových cest a ledvin* (jehlice trnitá) a prostaty** (vrbovka malokvětá). Zajišťují pohyblivost kloubů a chrupavek*** (lopuch větší) a udržují zdraví pokožky**** (lopuch větší).

Použití Renolu z hlediska psychiky

Neschopnost uvolnit se, nedůvěřivost spojená s podezřívavostí a cynismem, nesmělost, nerozhodnost, rezignace, neklid spojený se strachem a pocitem neustálého ohrožení, hyperaktivita CNS, především u dětí s LMD a ADHD. Renol přináší důvěru k životu, pocit, že vše je tak, jak má být, odvahu postupovat vpřed a nechat věcem jejich přirozený průběh. K docílení většího účinku doporučujeme kombinovat Renol s krémem Artrin z Pentagramu® terapeutických krémů.

Korolen

V rámci Regenerace v Pentagramu® náleží Korolen k prvku Oheň. Účinné složky jeho extraktu podporují funkci kardiovaskulárního (srdečně-cévního) systému* (třezalka tečkovaná) a cévní soustavy (jírovec maďal). Lapacho normalizuje krevní tlak**, česnek setý ovlivňuje hladinu cholesterolu. Jinan dvoulaločný udržuje normální činnost mozku a duševní rovnováhu.****

Použití Korolenu z hlediska psychiky

Poruchy chování, duševní neklid, netrpělivost, hysterie, citová labilita, neschopnost navázat přátelské vztahy, poruchy řeči (překotná mluva nebo naopak neschopnost komunikace), poruchy paměti, poruchy spánku, zapomnětlivost, ztráta motivace a chuti k životu. Korolen dodává energii k životu a chuť se z něj radovat, otevírá osobnost člověka a kladně ovlivňuje rozvoj dávno zapomenutých schopností.

Gynex

V rámci Regenerace v Pentagramu® náleží Gynex k prvku Země. Účinné složky jeho extraktu harmonizují hormonální systém* a normalizují činnost štítné žlázy** (chaluha bublinatá), udržují dobrý stav reprodukčního systému*** (lékořice lysá) a zajišťují pre-menstruační **** (mochna husí) a menopauzální komfort**** (jetel luční). Fenykl obecný podporuje normální trávení, lékořice lysá přispívá k duševnímu zdraví a klidu.

Použití Gynexu z hlediska psychiky

Obtížná adaptace na změny, lenost a nezájem, sebelítost, emoční labilita, pomalé myšlení, přílišná starostlivost, uvíznutí v kruhu nekonečných obav a pochybností, poruchy paměti a soustředěnosti. Gynex vede člověka k přijetí sebe sama, jeho dobrých i špatných stránek, učí vyrovnanému přijímání životních okolností s vědomím, že k životu patří dobré i zlé.
K docílení většího účinku doporučujeme kombinovat Gynex s krémem Cytovital z Pentagramu® terapeutických krémů.

Regalen

V rámci Regenerace v Pentagramu® náleží Regalen k prvku Dřevo. Účinné složky jeho extraktu podporují detoxikaci/očistu organismu* (jitrocel kopinatý), normalizují funkci jater a žlučníku** (řepík lékařský), trávení a střevního traktu*** (jitrocel kopinatý). Mochna nátržník podporuje zdravý stav pokožky****.

Použití Regalen z hlediska psychiky

Podrážděnost a impulzivní jednání, vznětlivost, výbuchy vzteku a zuřivosti, chronická nespokojenost spojená s pocity nespravedlnosti, plačtivost a časté stavy neadekvátního dojetí, přecitlivělost na hluk a potlačování emocí. Regalen pomáhá člověku uvolnit se a svobodně vyjádřit své opravdové pocity, probourává vnitřní zábrany a zároveň učí rozpoznávat hranice.

Důležité!

Jednotlivé pentagramové směsi spolu nekombinujeme! Zejména to platí u Renolu a Regalenu. Výjimkou je Vironal, který dodává do těla čchi a lze ho použít i v kombinaci. Více si povíme na živém vysílání.

Pokud vás Energy zaujalo, chcete více informací o pentagramu, jednotlivých produktech a dalších souvislostech, a také slevu 25-30% na produkty, lze se u firmy registrovat jako zákazník a využívat všechny tyto výhody. Máte přístup k online vzdělávání (webináře) a také slevu na živé akce. Protože Energy funguje na systému center, v každém větším městě máte možnost takové centrum navštívit, zdarma si nechat poradit a ještě tam se slevou nakoupit doporučené produkty. Samozřejmě vše také objednáte snadno přes internet.

Více o registraci najdete tady a chcete-li mít navíc možnost konzultovat se mnou, tj. kdykoliv se na mě obrátit s otázkou na nasměrování na konkrétní produkt, tak stačí zadat moje číslo jako sponzora 298895 a systém nás propojí :).

Webinář Psychosomatika